bg_image
دیدگاه‌ها برای عیب یابی تابلو برق صنعتی بسته هستند
ارسال شده توسط

hseyf

بررسی عوامل آسیب پذیر

گروه خدمات مهندسی برق آزما

خدمات مهندسی برق آزما مشاور و مجری کلیه فعالیت های برق و تاسیسات الکتریکی و عیب یابی تابلو برق صنعتی با بیش از 20 سال تجربه و خدمات گسترده، دارای پرسنل مجرب و ماهر با مدرک کارشناسی می باشد. تعمیرات و اورهال تابلو برق دستگاههای صنعتی تولیدی از تخصصی ترین خدمات گروه مهندسی برق آزما محسوب می شود. از جمله خدمات ما طراحی و ساخت و مونتاژ تابلو برق صنعتی روکار و توکار و بارانی با کیفیت عالی و قیمت استثنایی از تولید به مصرف می باشد.لطفا جهت مشاوره و اجرای پروژه های خود با ما در ارتباط باشید.

عیب یابی تابلو برق صنعتی بصورت حرفه ای با قیمت مناسب

 

عیب یابی تابلو برق صنعتی مراحل مختلفی دارد و برای این کار احتیاج به دانش و تجربه و مهارت است. اگر بخواهیم درباره عیب یابی و تعمیرات تابلو برق صحبت کنیم، می توانیم آن را به چند بخش تقسیم کنیم که شامل:

 

عیب یابی تابلو برق صنعتی ابتدا میبایست کارکرد دستگاه و تابلو برقی که برای این منظور طراحی و مونتاژ شده است را به طور کامل بشناسیم.

کاربرد تک تک قطعات  که در تابلو برق وجود دارد را باید بدانیم . برای مثال اگر چندین کنتاکتور بکار رفته باشد می بایست بدانیم که این کنتاکتور ها هر کدام به چه منظور استفاده میشوند .

ممکن است یک کنتاکتور برای راه اندازی موتور بوده و یک کنتاکتور دیگر برای المنت های دستگاه بکار برود. اگر تمامی قطعات را شناختیم که بسیار عالی! ولی اگر رله یا قطعه ای نا آشنا در تابلو برق دیدیم حتما مورد بررسی قرار دهیم و دیتا شیت آن را مطالعه کنیم. زیرا برخی رله ها و قطعات ولتاژ تغذیه ی متفاوتی داشته و مدارات خاصی دارند که حتما میبایست مورد توجه قرار بگیرد.

عیب یابی تابلو برق سه فاز در اکثر تابلو برق ها یا باکس های راه انداز کنترل فاز وجود دارد. در ابتدای امر میبایست کنترل فاز را چک کنیم تا بر اثر اضافه ولتاژ یا جابجایی فاز یا دو فاز شدن فالت نداده باشد. در صورت فالت با قطع و وصل کردن کلید اصلی احتمال برطرف شدن آن خطا وجود دارد. اگر فالت از روی این قطعه برطرف نشد حتما جابجایی فاز یا دو فاز شدن پیش آمده که باید آن را برطرف کنیم.

اگر مدار فرمان بدون فالت ها از کار افتاده باشد و یا قسمتی از آن به طور صحیح کار نکند ما باید با توجه به مدار فرمانی که در تابلو بکار رفته آن را بررسی کنیم .مدارات مهم و پرکاربرد در ( تعمیرات برق صنعتی ) میبایست ابتدا فیوزی که مدار فرمان را تغذیه میکند را بررسی کنیم که سوخته یا خراب نباشد. سپس مدار را به ترتیب دنبال کرده و در مسیر تمامی قطعات، اعم از شستی استپ و استارت, سلکتور ها , استپ قارچی , تیغه های کمکی کنتاکتور ها , تغذیۀ صحیح کنتاکتور ها را بررسی نماییم، این ایراد میتواند بسیار ساده و جزیی مانند قطعی سیم و یا خرابی یک قطعه ی مهم در مدار باشد. که با استفاده از مولتی متر و اندازه گیریها و تست های مختلفی میتوان خرابی یا مشکلات اتصالی آن را متوجه شد.

قابل توجه همه عزیزان را به این نکته جلب می کنم که اگر تابلو برق صنعتی دستگاه تولیدی به هر علت خراب شد باید کار تعمیرات تابلو برق صنعتی خود را به کسانی که متخصص هستند بسپارید، تجربه نشان داده بی توجهی به امر ممکن است خسارت جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

خدمات مهندسی برق آزما با داشتن بیش از 20 سال تجربه و خدمات گسترده در زمینه های برقی می تواند گامی موثر برای انجام کلیه پروژه های شما بردارد.

فروش کالا و خدمات برق صنعتی

ما فراتر از یک نام

چرا باید خدمات مهندسی برق آزما را انتخاب کرد

01

کیفیت در خدمات

حفاظت تضمینی از موتورها

02

قیمت مناسب

طراحی تابلو و مونتاژ و نصب

03

در اسرع وقت

متعهد در انجام کار

اجرای سینی کشی و کابل کشی و نصب روشنایی و چراغ سقفی و نصب تابلوهای توزیع 100%

طراحی و نصب و راه اندازی انواع تابلوهای مدار فرمان حفاظت از موتورهای سه فاز و تکفاز 100%

فروش انواع قطعات و لوازم و تجهیزات برق صنعتی: سنسورهای نوری و کنتاکتور، نمایشگر دما ، میکروسوئیچ و کنترل بار و فاز 100%

در کنار شما تا موفقیت هستیم

گروه خدمات مهندسی برق آزما

مجری انجام پروژه های تخصصی در زمینه تعمیرات برق و تابلو برق صنعتی و تاسیسات الکتریکی و نیز سینی کشی و کابل کشی سوله های صنعتی و نصب انواع چراغ روشنایی خیابانی و اماکن ورزشی و سالن های صنعتی و همچنین نصب و راه اندازی دستگاههای صنعتی سه فاز و ساخت انواع تابلو برق ریتال - ایستاده - دیواری - توکار و نصب دوربین و دزد گیر بصورت پیمانکاری با کلیه کارخانه ها و شرکتها و تالارها و کارگاههای تولیدی می باشد..

تصویر اسلایدر